Žáci 7. A a 8. B  navštívili vánoční trhy v Olomouci

Vánoční trhy Olomouc

V úterý 19.12.2023 se vydali žáci 7. A a 8. B pod vedením učitelů Drahomíra Hlačíka a Michala Zajíčka načerpat vánoční atmosféru do Olomouce, která je vyhlášena svými vánočními trhy. Naše putování městem mělo začít prohlídkou Arcibiskupského paláce, ale ten byl zrovna v tento den uzavřený. Jako  alternativu jsme zvolili laser game, ze které měli žáci velkou radost a hra byla pro nás všechny velkým zážitkem.

Pak už jsme se vydali směrem k historickému centru. Při západu slunce si někteří žáci zabruslili na veřejném kluzišti. Někteří usedli na krásně osvícené ruské kolo a mohli se kochat nádhernými výhledy na osvětlené město. Po tomto adrenalinovém zážitku přišlo to nejlepší - vánoční trhy na Horním a Dolním náměstí. Kombinace kulis historického prostředí, vánočních stánků, světýlek, hudby, vůně punče a všelijakých dobrot byla opravdu okouzlující. Samozřejmě jsme nemohli minout monumentální barokní sloup Nejsvětější Trojice, který je opravdu impozantní.

Olomouc do nás vdechla opravdové kouzlo Vánoc, takže to, co se o jejich trzích říká, rádi potvrdíme.

Autor: Michal Zajíček

Datum vložení: 15. 1. 2024 12:29